Rajd Grodzki w kalendarzu RSMŚl 2018

Dziś Okręgowa Komisja Sportu Samochodowego w Katowicach zatwierdziła kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2018. W tym sezonie pretendenci do tytułu mistrza Śląska powalczą o punkty w sześciu wymagających rundach – o jednej więcej niż w 2017 roku. Wśród nich jest także Rajd Grodzki (6-7 października) – impreza z bazą Gorlicach, organizowana przez Automobilklub Biecki.

Tegoroczny Rajd Grodzki będzie stanowił przedostatnią rundę RSMŚl 2018. W poprzednich sezonach na oesach w okolicach Biecza i Jasła ścigano się m.in. w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, a także w mistrzostwach Podkarpacia. Sezon tradycyjnie zakończy ściganie na kultowych odcinkach Cieszyńskiej Barbórki, którą od lat wytrwale organizuje Automobilklub Cieszyński. W tym roku odbędzie się już 44. edycja słynącej z kapryśnej pogody „Cieszynki”.

Jacek Spentany, Przewodniczący OKSS PZM Katowice:
– Cieszymy się, że chęć przeprowadzenia rund mistrzostw Śląska wyrazili także organizatorzy spoza województwa Śląskiego. Dzięki temu możemy wyjść z tym popularnym cyklem do szerszego grona kibiców, a także pójść w kierunku, którego oczekiwali zawodnicy. W tym miejscu chciałbym również podziękować wszystkim automobilklubom, które zdecydowały się podjąć wyzwanie organizacji rundy RSMŚl. Prace nad kalendarzem trwały od listopada, a za wytrwały udział w nich chciałbym podziękować przedstawicielom dwóch nowych rund – Panu Michałowi Czapko – wiceprezesowi AK Opolskiego ds. sportowych i Panu Markowi Sitkowi – prezesowi AK Bieckiego. W tym sezonie, podobnie jak w poprzednich, chcemy nadal rozwijać śląskie mistrzostwa pod względem sportowym, jednocześnie utrzymując w ryzach koszty udziału i rywalizacji. Jak wynika z obliczeń Instytutu Monitorowania Mediów w ubiegłym roku dotarliśmy z informacjami dot. rund cyklu do ponad 115 mln odbiorców. Dlatego wierzę, że dyrektorom poszczególnych rund, tak jak mi, zależy na kontynuowaniu działań zmierzających do podniesienia wartości marketingowej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Z pewnością pomocny w realizacji tych celów będzie fakt, że dwie rundy RSMŚl ponownie będą zawodami w randze mistrzostw Polski. Co więcej, staramy się również, by dwa rajdy z kalendarza RSMŚl stanowiły także rundy mistrzostw Podkarpacia. Szanownym zawodnikom chciałbym przekazać, że już wkrótce podamy wszystkie szczegóły dotyczące przebiegu tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, a także zorganizujemy coroczne spotkanie dla kierowców i pilotów.

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2018:

  • 13-14 kwietnia – 1. Rajd Baborowa (Baborów, woj. opolskie) – zawody łączone z Super KJS
  • 1-2 czerwca – 6. Rajd Ziemi Bocheńskiej (Bochnia, woj. małopolskie) – zawody łączone z Super KJS
  • 29-30 czerwca – 2. Rajd Śląska (Chorzów, woj. śląskie) – zawody będące także rundą RSMP i HRSMP
  • 14-15 września – 64. Rajd Wisły (Wisła, woj. śląskie) – zawody będące także rundą HRSMP i MPHRR
  • 6-7 października – 4. Rajd Grodzki (Biecz/Jasło, woj. małopolskie i podkarpackie) – zawody także będące rundą RSMPk, łączone z Super KJS
  • 16-17 listopada – 44. Cieszyńska Barbórka (Cieszyn, woj. śląskie) – zawody łączone z Super KJS

Partnerzy

Patronat honorowy
Partnerzy
Partnerzy
Patroni medialni