Trudny rajd, dobry wynik

Trasy Rajdu Grodzkiego przez wielu zawodników były oceniane jako najtrudniejsze w tym sezonie. Drogi, które stawiały przed kierowcami wszelkie możliwe wyzwania nie każdemu przypadły do gustu, jednak niektórzy właśnie w takich warunkach odnajdują się najlepiej. Trzecie miejsce w Gorlicach wywalczył Dominik Cholewa, dla którego było to drugie podium z rzędu.

fot. Grzegorz Rybarski

Fakt, że Renault Clio ponownie stanęło na podium doskonale pokazuje preferencje załogi. Wcześniej z szampanem w reku oglądaliśmy ich na mecie Rajdu Wisły, który przez lata zapracował sobie na reputacje trudnej technicznie imprezy. Cholewa i Roik doskonale odnaleźli się jednak w takich warunkach, dzięki czemu znacznie poprawili swoją pozycję w tabeli punktowej. Obecnie zajmują oni trzecie miejsce mając jedynie 10 punktów straty do Szymona Żarłoka i Krzysztofa Pietruszki.

– To był bardzo trudny rajd. Odcinki zupełnie się różniły od tych, które mamy na Śląsku. Tutejsze trasy są bardzo różnorodne, wąskie, a miejscami szerokie. Kierowca może na nich spotkać wiele elementów stanowiących wyzwanie. Przez to ciężko było znaleźć odpowiedni rytm, ale ogólnie jechało nam się bardzo dobrze, opony się spisywały tak jak chcieliśmy i uniknęliśmy problemów. Jestem bardzo zadowoleni – podsumował Damian Roik.

Partnerzy

Patronat honorowy
Partnerzy
Partnerzy
Patroni medialni